expo tourinfo telefony
577 10 31 04
mobil 602 530 266
 REUNIONDUBAIMALEDIVYSEYCHELY
 
MAURICIUS Ceny Programy Rady Exkurze Realie Historie Mapa Počasí


DUBAI

Vzhledem k tomu že přes Dubai vede na Mauricius výhodné letecké spojení je vhodné v případě, že máte čas a ještě jste Dubai nenavštívili udělat zde po cestě krátkou zastávku. Cena 2 noclehů se snídaní včetně transferů z letiště navýší cenu o cca 3.500,- až 4.000,- czk/os

Dubai všeobecně

Dubai je stále velmi oblíbená destinace pro její dostupnost, moderní a čisté prostředí a množství moderních budov a atrakcí, postavených díky ropě a obchodnímu duchu vládnoucí rodiny. Dubaj je součástí Spojených Arabských Emirátů, jejichž hlavním městem je Abu Dhabí, které bylo přezdíváno, díky množství výškových staveb - New Yorkem východu. Stavební boom v Dubaji však byl takového rozsahu, že předčí Abú Dhabí především rozmanitostí staveb a jeho plošnou architekturou. Zhruba lze rozčlenit Dubai na 3 části - Bur Dubaj, Deiru a část Jumeirah. Významnou ulicí Dubaje je Sheyk Zayed Road s mrakodrapy. Tato je i současně i výpadovkou na Abu Dhabí. Atraktivní pro turisty je stará část Deira s bazary a suky a protilehlá část Bur Dubai kolem nákupní ulice Al Fahidi Street. Nová část Marina v Dubai s více než 200 mrakodrapy postavená u moře za Jumeirou. Na Dubai již v současnosti přímo navazuje další emirát Sharjah.


zlatá ulička v Dubai

nábřeží Deira v Dubai

Dubai - hotely

V Dubaji se můžete v základu ubytovat na 3 místech :
1. V centru města, kde hotely mají na střeše bazény.
2. Na pláži Jumeirah, kde jsou většinou jen 5 * drahé hotely.
3. V sousedním emirátu Sharjah na pláži, kde jsou cenově dostupné hotely a do centra Dubai je dostupnost stejná, jako by jste byli ubytování na pláži Jumeirah. V současnosti se postavili nové luxusní plážové resorty v Ras Al Khaimah, které jsou výhodné svou cenou , ale je nutno počítat s horší dostupností Dubaje.


hotel Burj Al Arab z Madinatu

výstaviště v Dubai

Doprava v Dubaji

Po Dubaji se můžete pohybovat relativně levnými taxiky. Mezi částmi Bur Dubai a Deira, které oděluje záliv nazývaný pro svůj tvar "Creek" tj. angl. potok, je spojení zajištěno loďkami tzv. abrami. Hotely v Dubaji mají rovněž své mikrobusy - shuttly, které zajišťují zdarma dopravu z městských hotelů na pláž Jumeirah, z hotelů na Jumeirah do centra města a z hotelů v Sharjah a Ajmanu do centra Dubai. ( Ajman - další emirát navazující na Sharjah ). V současnosti je velmi rychlým dopravním prostředkem Dubaiské metro.


safari v poušti

Emirates Golf Club Dubai

Bur Dubai

Bur Dubai je novější částí než Deira, ale naleznete zde nejstarší budovu Dubai - národní muzeum, dříve pevnost. Za zmínku stojí moderní třída Dubaje mrakodrapů Sheik Zayed road, kde jsou všechna nejvyšší mrakodrapy v Dubai. Mrakodrap Emirátes Twins a nová budova Burj Chalífa ( Burj Dubai), která je v současnosti nejvyšší světovou stavbou. V Bur Dubai je v blízkosti přístaviště, odkud jezdí loďky - abry do Deiry, nákupní ulice Al Fahidi street a menší bazar. Nábřeží tvoří promenáda, kde parkují turistické lodě zvoucí na večerní projížďku po Creeku s večeří a tradiční restaurace.

Dubaj - Deira

Deira se nachází na druhé straně zálivu než Bur Dubai a je zde především velký bazar členěný dle zboží - textil, koření, zlato a krámky se spotřebním zbožím z celého světa. U pobřežní komunikace kotví u bazaru dřevěné lodě, které dopravují zboží z Iránu, Indie, Pakistanu a dalších asijských států. Dále po "creeku" od moře v blízkosti moderní části Deiry kotví luxusní jachty. V této moderní části Dubai kromě hotelů najdete moderní budovy jako National Bank Dubai, obchodní komoru nebo budovu telefonního operátora Etisalat.

Dubai - Jumeirah

Jumeirah, která byla kdysi místo, kde si dále od centra založili svou obytnou kolonii angličané, je v současnosti rekreační oblastí, která se stává pozvolna vcelku dost rušnou. Je zde především pláž pro cizince - Jumeirah Park a většinou 5* hotely. V současnosti se zde naproti pláže staví známé "Palms" - palmové ostrovy a dále na moři "World" ostrovy ve tvaru mapy světa.
služby na Mauriciu Vám zajistí
ing. Jana Urbanová - expo tour
T.Bati 3672, ZLÍN
tel.: 577 103 104
mobil 602 530 266
expotour@expotour.cz

Mauritius