expo tourinfo telefony
577 10 31 04
mobil 602 530 266
 REUNIONDUBAIMALEDIVYSEYCHELY
 
MAURICIUS Ceny Programy Rady Exkurze Realie Historie Mapa Počasí


Reunion

Reunion je velmi blízký ostrov vzdálený necelou hodinu letu z Mauriciu a je přitom zcela rozdílný. Pokud máte čas, peníze a chuť strávit svůj pobyt i v tropických horách je to nejvhodnější místo pro spojení cesty na Mauricius.

Reunion všeobecně

Reunion je neobyčejný francouzský ostrov až neskutečné krásy, tak lze charakterizovat malý ostrov vulkanického původu, který spolu s Mauriciem a Rodriguezem tvoří souostroví maskarény v Indickém oceánu. Reunion leží asi 800 km východně od Mauricia a nudí-li Vás pobyt ač u nádherného moře a přejete-li si trávit čas poněkud akčněji, tak si z Mauriciusu zaleťe právě sem. Tento výlet můžete zrealizovat buď jako dvoudenní exkurzi - nebo lépe zapůjčit si auto a ostrov objet za cca 4 - 5 dní se zastávkami u jednotlivých zajímavostí.
Réunion nabízí mimo pláží, modrých lagun a korálových útesu především krajinu plnou tropických lesů, vulkánových údolí, kaskády s vodopády a vysoké horské masívy s jezírky.
Ve vysokém pásmu lesa se vyskytuje rozmanitá flora a fauna, kterou tvoří především vzácné divoké orchideje a v horských oblastech velké množství ptactva.
Západní pobřeží Reunionu, to jsou především písečné pláže vhodné ke koupání a k provozování různých vodních aktivit, jako třeba potápění a výpravy ke korálovým útesům.

Reunion turistické rady

Reunion je Francouzským územím a tak se na něj vztahují pravidla, které znáte z Francie a proto není pravidlem to, že se i na turisticky exponovaných místech domluvíte anglicky. Doprava
je zde dobře organizovaná a silnice na rozdíl od Mauriciu dobře značené, takže nejlepší způsob prohlídky ostrova je zapůjčit si na letišti auto a s mapou ostrova se vydat na prohlídku. Celý ostrov lze pohodlně objet po obvodní komunikaci za 3 - 4 hod.
Ubytování je zde na oblast indického oceánu poměrně draho a úroveň přímořských hotelů a jejich služeb nedosahuje blízkého Mauriciu v porovnání stejné ceny. Je to ale také dáno vysokou životní úrovní vlastně součásti Francie a tím i nedostatku velmi levné pracovní síly.
Strava je zde jihoevropská , ale také samozřejmě ovlivněná blízkosti Asie a Afriky.
Nejoblíbenější í pláže jsou na západě v oblasti SALINE a BOUCAN CANOT, jsou zde pláže s bílým i černým lávovým pískem
Ve městech jsou supermarkety a nejrůznější obchody se širokým sortimentem zboží.

Reunion základní údaje

Reunion je francouzským zámořským departmentem. Hlavní město je St. Denis. Úředním jazykem je francouština.
Réunion je vulkanického puvodu a jeho rozloha je 2.510km2. Povrch ostrova tvoří horské vulkanické masívy a ledovcové kotle se spoustou vegetace ve vnitrozemí a přímořské pláže s kokosovými palmami, korálové útesy a laguny na pobřeží.
Podnebí je na rozmezí tropického a subtropického, na ostrově se střídají období sucha a období dešti. Suché a studenější období trvá od května do října, teplejší období s větším množstvím srážek je od listopadu do dubna. Velmi deštivé období je pak od poloviny ledna do poloviny února.
Historie se datuje od poloviny 17. století, kdy se sem dostávají Arabové, Anglieané, Portugalci a Holanďané. Ostrov sloužil jako překladiště zásob při cestách na Madagaskar.V roce 1946 se stává ostrov zámořským departmentem Francie, tím nastává velký rozvoj ve vzdělání obyvatelstva a začíná se rozvíjet také turismus.

služby na Mauriciu Vám zajistí
ing. Jana Urbanová - expo tour
T.Bati 3672, ZLÍN
tel.: 577 103 104
mobil 602 530 266
expotour@expotour.cz

Mauritius