Brazilieinfo telefony
577 22 22 34
mobil 602 530 266
expo tourRIO DE JANEIROSAO PAULOIGUACÚMANAUSSALVADORBRASILIARECIFE
 
Programy Rady Zajimavosti Realie Historie Mapa Počasí

Sao Paulo

poloha Sao Paulo Brazílie

Sao Paulo je největší město v Brazílii a nachází se necelých 500 km jižně od Rio De Janeira.

historie Sao Paulo Brazílie

Sao Paulo mělo jiný historický vývoj než Rio de Janeiro. Byla to původně misionářská osada založená v r. 1554. Původní obyvatelstvo byli bílí osadníci, indiáni a z velké části míšenci bělochů a indiánů tzv. mamalukové, kteří se zabývali pěstováním cukrové třťiny, kávy a nebezpečnými výpravami do vnitrozemí. Tyto výptravy měly objevný a kolonizační charakter, ale také to byl také hlavní způsob, jak zabezpečit dostatečný počet otroků - indiánů k práci na plantážích. Výpravy byly pořádány pod standartou-vlajkou (portugalsky - . bandeira) a toto označení - bandeira se po té používalo nejenom pro vlajku, ale pro všechny další výpravy, které byly pořádány zpočátku do přilehlé oblasti Sao Paula - kraje Anhembí a později do oblasti Mato Grossa, Minas Geraisa a až k Peruánským hranicím. Sehrály tak velmi důležitou roli při kolonizaci země a obraně proti konkurenčnímu Španělsku. Indiáni však vzhledem ke své mentalitě nebyli úplně to pravé, co bylo potřeba a tak až dovoz černých otroků z Afriky podpořil dostatečně rozvoj plantáží. Sao Paulo bylo zpočátku součástí tzv. jižního okruhu sestávajícího se z Espirito Santa, Sao Paula a Rio de Janeira. Výrazný rozvoj Sao Paula začal především okolo roku 1850 s rozvojem pěstování kávy a jejím exportu do zahraničí. Tato plodina, její zpracování a export položily základ k rozvoji dalšího průmyslu a ekonomiky města.

údaje Sao Paulo Brazílie

V současnosti je Sao Paulo největším jihoamerickým městem se 17 miliony populace. Obyvatelé města se nazývají Paulistas. V Sao Paulu je silná italská, japonská a relativně i arabská komunita.
V současné době Sao Paulo představuje asi 30% ekonomické produkce celé Brazílie. Sao Paulo je především průmyslové město a není v něm tolik turistických atrakcí jako v Riu de Janeiro. Za zhlédnutí stojí především muzeum umění - Museo de Arte de Sao Paulo, kde naleznete sbírku uměleckých děl od světových malířů jako Rembrant, Rubens, Renoir a dalších. Jako procházku můžete zvolit největší park Ibirapura, který pomáhal navrhovat jeden ze tvůrců hlavního města Brasilie architekt Oscar Niemeyer. Jako turistickou zajímavost můžete absolvovat exkurzi na kákové plantáže v okolí města.

 

 

 

 

 

 

 

Last Minute
AMERIKAASIE blízkáASIE dálnáOCEÁNIEOSTROVYAFRIKA
BrazilieDubai BaliAustralieMaledivyBotswana
KubaČínaFilipínyTahitiMauriciusKeňa
MexikoIndieMalaysieN. ZelandSeychelyJihoafrická Republika
VenezuelaOmánKambodžaReunionMaroko
PeruSrílankaSingapurEVROPANamibie
KostarikaThajskoRuskoTanzanie
USAVietnamZimbabwe
Kanada
www.expotour.cz
služby v Brazílii Vám zajistí
ing. Jana Urbanová - expo tour
T.Bati 3672, ZLÍN
tel.: 577 22 22 34 , tel.fax.: 577 10 31 04
mobil 602 530 266, expotour@expotour.cz

Brazilie