Brazilieinfo telefony
577 22 22 34
mobil 602 530 266
expo tourRIO DE JANEIROSAO PAULOIGUACÚMANAUSSALVADORBRASILIARECIFE
 
Programy Rady Zajimavosti Realie Historie Mapa Počasí

Brazilie - Brazílie

Jeden z průvodců po Brazílii říká: "po Brazílii je snadné se pohybovat, ale musíte umět portugalsky, mít auto, čas, peníze a znát cestu. " Není to tak zcela úplně pravda, ale oproti jiným státům, kde je angličtina více rozšířená se může turista cestující do Brazílie dostat snadno do větších nesnází vzhledem k neznalosti portugalštiny. Připravili jsme pro Vás tyto informační stránky o Brazílii, které Vás jak doufám upoutají a pomůžou poznat tuto nádhernou, jedinečnou a vzdálenou zemi. Pokud budete chtít poslat cenovou nabídku na Váš program, rádi ji Vám zašleme e-mailem.

Brazílie Ara
papoušek Ara Amazonie Brazílie

hotely a ubytování v Brazílii

Většina turistů směřuje do Rio de Janeira, kde je nejlepší ubytování ve čtvrti Copacabana a to buď přímo na Avenidě Atlantico nebo blok či dva od ní. Komu nevadí, že nebydlí na Copacabaně, tak se může ubytovat na vedlejší, o něco malinko klidnější pláži Leblon nebo Ipanema. Další eventualitou je pláž Barra, která je vdálenější od centra, ale hotely zde jsou novější.
U vodopádů můžete buď bydlet přímo ve městě Foz do Iguazu, ale příjemnější je ubytování v hotelích na cestě z města směrem k vodopádům.
Pokud jedete až do Manaos, tak zde je množství možností hotelů -lodgí v pralese na břehu Amazonky. V městě je dobré se ubytovat jen při transferu.

Brazilie Corcovado
socha Krista na Corcovadu - Rio DE Janeiro Brazílie

Zajímavosti v Brazílii

Brazílie zhodnocená z turistické atraktivnost jednotlivých částí může být následující: 40% Rio de Janeiro, 20% Iguacú, 20% Manaus a 20% zbývající části Brazílie - a to především historická města - přístavy na severu - Salvador, Fortaleza a Recife.

Brazílie - Rio de Janeiro

Rio de Janeiro je snad jedinné velké město na světě, kde si můžete užívat současně pláže a zábavy velkoměsta, bez toho, aby jste se za týden nudili. Rio de Janeiro, které v jednu dobu bylo hlavním městem Brazílie, je velkoměstem, jehož úchvatná panorama se slavnou Cukrovou homolí, sochou Krista na Corcovadu a Copacabanou stojí za to vidět.
Mnoho lidí si rovněž při vyslovení slova Brazílie představí Sambu nebo karneval v Rio de Janeiru, který je nejslavnějším světovým karnevalem.
K Brazílii patří také vynikající kuchyně sestávající se ze směsice především jihoevropských a jihoamerických jídel, bojový tanec Capoeira a Caipirinha o které se říká, že po třetí skleničce se plynně domluvíte portugalštinou, kterou se po celé Brazílii mluví.

Brazilie iguasu
vodopády Iguacú Brazílie

Brazílie - Iguacú

Brazílie má však i jiné zajímavosti. To co platí o Riu mezi městy, platí o vodopádech Iguacú mezi vodopády. Niagáry jim jen ztěží můžou konkurovat, především co se týká tropického okolí, do nějž jsou Iguacú zasazeny. Iguazú jsou cca 3 km široké s převýšením 80 m a mají asi 275 jednotlivých vodopádů.

Brazílie - Amazonie

Kdo jede do Brazílie, neměl by vynechat návštěvu tropických pralesů Amazonie. Na jejich návštěvu a poskytování služeb turistům jsou zde výborně připraveni, ať již různými "eco" hotely přímo v pralese nebo obytnými loděmi. Výchozím místem je bývalé město kaučuku Manaus ( Manaos), které je v současné době velkým námořním přístavem, protože námořní lodě vjíždí po Amazonce až k němu.

Pokud se bude chtít na cokoli informovat nebo potřebovat zajistit služby v Brazílii můžete zavolat
na telefon: 577 22 22 34 nebo mobil: 602 530 266

Last Minute
AMERIKAASIE blízkáASIE dálnáOCEÁNIEOSTROVYAFRIKA
BrazilieDubai BaliAustralieMaledivyBotswana
KubaČínaFilipínyTahitiMauriciusKeňa
MexikoIndieMalaysieN. ZelandSeychelyJihoafrická Republika
VenezuelaOmánKambodžaReunionMaroko
PeruSrílankaSingapurEVROPANamibie
KostarikaThajskoRuskoTanzanie
USAVietnamZimbabwe
Kanada
www.expotour.cz
služby v Brazílii Vám zajistí
ing. Jana Urbanová - expo tour
T.Bati 3672, ZLÍN
tel.: 577 22 22 34 , tel.fax.: 577 10 31 04
mobil 602 530 266, expotour@expotour.cz

Brazilie